Topowa lokalizacja. 1 200 m² działki. Widok na góry. 300 m² istniejącego budynku. Duży potencjał inwestycyjny.
Na sprzedaż wolnostojąca kamienica o charakterze inwestycyjnym, położona przy ul. Cichej – w jednej z atrakcyjnie zlokalizowanych części Szklarskiej Poręby, w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum miasta.
To nieruchomość dla inwestora, który szuka przede wszystkim lokalizacji, gruntu i możliwości stworzenia własnego projektu, a nie gotowego obiektu.
Nieruchomość położona jest w ścisłym centrum Szklarskiej Poręby, a jednocześnie przy spokojnej ulicy. W najbliższym otoczeniu znajdują się liczne kawiarnie, restauracje, sklepy, usługi oraz infrastruktura turystyczna.
W niewielkiej odległości znajduje się również PKP Szklarska Poręba Górna, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia turystyki przyjazdowej i możliwości funkcjonowania obiektu bez konieczności korzystania z samochodu.
Lokalizacja łączy więc trzy niezwykle istotne dla inwestycji turystycznej elementy:
centrum miasta + komunikacja kolejowa + dostęp do atrakcji turystycznych i gór.
Szklarska Poręba jest całorocznym ośrodkiem turystycznym, a turystyka stanowi jeden z fundamentów lokalnej gospodarki. Miasto wskazuje wśród pożądanych kierunków rozwoju m.in. inwestycje hotelarskie, usługi dla turystów oraz obiekty podnoszące jakość lokalnej oferty.
To istotny argument dla inwestora – potencjalny przyszły obiekt może być kierowany nie tylko do turystów zimowych, ale również do osób odwiedzających Szklarską Porębę wiosną, latem i jesienią. Miasto rozwija ofertę związaną z turystyką pieszą, rowerową, narciarską i rodzinną, co sprzyja budowaniu produktu turystycznego działającego przez większą część roku.
Szczególną wartością tej nieruchomości jest połączenie centralnej lokalizacji z dużą działką o powierzchni 1 200 m². W przypadku inwestycji w miejscowości górskiej grunt w dobrze położonej części miasta jest ograniczonym i szczególnie cennym zasobem.
Dodatkowo bezpośrednie sąsiedztwo istniejących obiektów noclegowych pokazuje, że lokalizacja przy ul. Cichej funkcjonuje już jako część turystycznej infrastruktury miasta. Pensjonat LIDER oraz Willa Na Cichej są przykładami obiektów noclegowych działających przy tej ulicy.
Duża działka stanowi jeden z kluczowych elementów tej oferty.
Obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie zamyka możliwości inwestowania – przeciwnie, daje podstawę do analizy dalszego zagospodarowania nieruchomości.
Dla inwestora oznacza to możliwość przeanalizowania różnych wariantów wykorzystania nieruchomości, oczywiście w granicach parametrów i funkcji określonych w obowiązującym MPZP oraz po przeprowadzeniu analizy architektonicznej i formalnej.
Potencjalne kierunki mogą obejmować m.in.:
UWAGA: budynek wymaga kapitalnego, głębokiego remontu.
Nie jest to nieruchomość wymagająca jedynie modernizacji czy odświeżenia.
Zakres prac będzie obejmował poważną ingerencję w istniejącą substancję budynku, w tym remont lub przebudowę stropów oraz dachu. Nieruchomość należy zatem traktować jako projekt inwestycyjny wymagający kompleksowego podejścia konstrukcyjnego, architektonicznego i wykonawczego.
Jednocześnie taki stan może być atutem dla inwestora, który nie chce być ograniczony istniejącym standardem czy układem funkcjonalnym. Daje to możliwość zaprojektowania obiektu praktycznie od podstaw i dostosowania go do współczesnych oczekiwań rynku.
Nie kupujesz gotowego obiektu – kupujesz lokalizację i potencjał do stworzenia nowej inwestycji w centrum Szklarskiej Poręby.
To właśnie lokalizacja, wielkość działki oraz możliwości wynikające z jej położenia stanowią największą wartość tej nieruchomości.
1 200 m² działki + 300 m² istniejącej powierzchni + ścisłe centrum + widok na góry + bliskość dworca PKP + infrastruktura turystyczna w bezpośrednim otoczeniu tworzą bardzo interesującą propozycję dla inwestora poszukującego nieruchomości z potencjałem.
To oferta dla osoby lub podmiotu, który potrafi spojrzeć na nieruchomość nie przez pryzmat obecnego stanu technicznego, lecz przez pryzmat przyszłego projektu i wartości lokalizacji.
Ul. Cicha w Szklarskiej Porębie – miejsce, w którym można stworzyć nową inwestycję w jednym z najbardziej rozpoznawalnych górskich kurortów Dolnego Śląska.




Uwaga: mogą wystąpić dodatkowe opłaty za założenie księgi wieczystej oraz ustanowienie hipoteki.